Samostatný záchod vs. toaleta v kúpeľni

Rozhodujete sa, či umiestniť toaletu do kúpeľne alebo či záchodu vyčleniť samostatnú miestnosť? Pozrite sa na výhody a nevýhody, ktoré vyplývajú so spojenia týchto dvoch miestností v jednu.

Viac priestoru

Medzi najväčšie pozitívum, ktoré vyplýva zo spojenia záchodu s kúpeľňou patrí vznik jedného veľkého priestoru. Žiadne zbytočné priečky, ktoré by uberali metre štvorcové. Kúpeľňa s toaletou je priestrannejšia, získate funkčný priestor navyše, ktorý možno využiť na úložný priestor prípadne umiestnenie bidetu.

plán

Zdroj: www.pixabay.com

Lepšia hygiena

Umývanie rúk po použití toalety patrí medzi bežný hygienický návyk. Pri spojení týchto dvoch miestností nemusíte prechádzať z miestnosti do miestnosti, aby ste si umyli ruky. Nedotýkate sa kľučiek, vypínačov a neprenášate tak baktérie ďalej. Hygienickejším riešením je práve spojenie toalety a kúpeľne prípadne umiestnenie malého umývadla do miestnosti so záchodom.

hygiena

Zdroj: www.pixabay.com

Nedostatok súkromia

Medzi negatívum možno zaradiť menšie súkromie, avšak pokiaľ nevyužíva jednu kúpeľňu 8 ľudí, nepokladám to za skutočný problém. Vždy sa predsa viete zladiť časovo a ráno si trošku privstať, aby ste sa dostali do kúpeľne v rozumnom čase. Súkromiu by v kúpeľni spojenej s toaletou prospela malá priečka, ktorá by záchod oddelila od zvyšku miestnosti.

nedostatok súkromia

Zdroj: www.pixabay.com

Nepríjemný zápach

Neoddeliteľnou súčasťou toalety je nepríjemný zápach, a práve ten, spojením záchodu s kúpeľňou, prenesieme aj do miestnosti, ktorá by mala predstavovať oázu pokoja a relaxu. Kvalitné odvetranie však dokáže tento problém jednoducho vyriešiť. Je teda iba na Vás, či WC umiestnite do samostatnej miestnosti alebo toaletu umiestnite priamo do kúpeľne.

zápach

Zdroj: www.pixabay.com

Vyberte si závesné WC z našej ponuky

ZÁVESNÉ WC LUNA

Séria Luna, ktorá nesie romantickú žiaru mesačného svitu na sanitárnu keramiku, fascinuje svojou estetikou. Séria, ktorá má ohromujúci vzhľad so štvorcovým dizajnom, je tiež vodotesná a energeticky úsporná. Séria sa dá ľahko použiť vo všetkých kúpeľniach s pôsobivým dizajnom a funkčnosťou.

Závesná toaleta s hranatým dizajnom predstavuje moderné riešenie pre akúkoľvek kúpeľňu. Všetko neestetické zostáva v kúpeľni skryté vďaka zabudovanej závesnej toalete. Závesný splachovací záchod Luna však nevyniká iba svojím vzhľadom, ale aj funkčnosťou. Toaleta Luna má zadný vývod, pozostáva z WC misy a záchodovej dosky s pomalým sklápaním. Jednoduchý dizajn keramického záchodu možno využiť nielen v súkromných kúpeľniach, ale aj pri rôznych projektových riešeniach.

ZÁVESNÉ WC TERRA RIM-OUT

Séria Terra, ktorá je navrhnutý tak, že sa inšpiruje silou pôdy, dokáže byť okrem svojho estetického dizajnu šetrná k životnému prostrediu, a to vďaka svojim riešeniam šetriacim vodu a energiu.

Závesný záchod s čiastočne oválnym dizajnom predstavuje moderné riešenie pre akúkoľvek kúpeľňu. Všetko neestetické zostáva v kúpeľni skryté vďaka vstavanému závesnému záchodu. Splachovacie WC Terra však nevyniká iba svojím vzhľadom, ale aj funkčnosťou. Toaleta Terra má zadný odpad, pozostáva z toaletnej misy a dosky na toaletu s pomalým sklápaním. Jednoduchý dizajn keramického WC Terra možno využiť nielen v súkromných kúpeľniach, ale aj pri rôznych projektových riešeniach.

ZÁVESNÉ WC OCEAN

Séria Ocean vytvára jedinečnú atmosféru v kúpeľniach s jednoduchou eleganciou. Séria šetrná k životnému prostrediu, ktorá priťahuje pozornosť svojou funkčnosťou okrem bezchybného dizajnu nesie oceánsky vánok do kúpeľne.

Závesný WC záchod s oválnym dizajnom predstavuje moderné riešenie pre akúkoľvek kúpeľňu. Všetko neestetické zostáva v kúpeľni skryté vďaka vstavanému WC. Splachovacia toaleta Ocean však nevyniká iba svojím vzhľadom, ale aj funkčnosťou. Toaleta Ocean má zadný vývod, pozostáva zo záchodovej misy a dosky na toaletu s pomalým sklápaním. Jednoduchý dizajn keramickej toalety Ocean možno využiť nielen v súkromných kúpeľniach, ale aj pri rôznych projektových riešeniach.